Gdańsk – co zwiedzić w Gdańsku? Najciekawsze miejsca, zabytki, muzea.

Gdańsk
Gdańsk – co zwiedzić w Gdańsku? Najciekawsze miejsca, zabytki, muzea.
Rate this post

Gdańsk to jedno z największych miast w naszym kraju, które szczyci się setkami lat historii. Co za tym idzie to miasto, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów i jest rzeczywiście chętnie odwiedzane. Jest to rzecz jasna związane z tym, że liczne są atrakcje w Gdańsku, które będzie można odwiedzić. Jeśli ktoś będzie chciał zdecydować się na wyjazd do Gdańska dobrze zrobi jeśli będzie w stanie zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni na pobyt, ponieważ jest wiele miejsc godnych poznania.

Co zwiedzić w Gdańsku – zabytki, Starówka

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, co zwiedzić w Gdańsku, to powinien przede wszystkim zacząć od tego, że miasto ma do zaoferowania wiele historycznych zabytków, dlatego zwiedzanie najlepiej rozpocząć od starówki i jej centrum, a więc Długiego Targu oraz deptaku nad Motławą. To bez wątpienia turystyczne centrum, gdzie bardzo wiele się dzieje i można zobaczyć między innymi Bazylikę Mariacką – największy kościół gotycki w Europie. Niedaleko od centrum miasta można również zobaczyć Stocznię Gdańską, historyczne miejsce dla przemian społeczno-politycznych w latach 80-tych minionego wieku. To właśnie tam obecnie funkcjonuje Europejskie centrum Solidarności.

Jeśli chodzi o zabytki w Gdańsku, na pewno nie można ominąć katedry w Gdańsku Oliwie i przepięknych organów, na których grane są słynne oliwskie koncerty. Z deptaku nad Motławą można udać się w rejs na Westerplatte, gdzie w 1939 agresją Niemiec na polską jednostkę wojskową rozpoczęła się II wojna światowa.

Gdańsk jest miastem z bardzo bogatą historią, gdzie rzecz jasna bardzo wiele się dzieje i dlatego warto to miejsce odwiedzić. Jeśli macie kilka dni i chcecie je zagospodarować na zwiedzanie naszego kraju, to niewątpliwie Gdańsk będzie dobrym kierunkiem Waszego wyjazdu i warto się na niego zdecydować. Zabytki w Gdańsku to setki lat historii nie tylko Polski, ale również Państwa krzyżackiego oraz Niemiec, dlatego można liczyć na wyjątkowe bogactwo kulturowe tego właśnie miasta, które ma dla turystów wiele atrakcji.