Gdzie na weekend – Ciekawe miejsca do spędzenia weekendu w Polsce

Bieszczady
Gdzie na weekend – Ciekawe miejsca do spędzenia weekendu w Polsce
5 (100%) 1 vote

Turystyka i planowanie podróży to coś co uwielbiacie? Nie ma się czemu dziwić. Wiele osób każdą możliwą chwilę wykorzystuje tylko po to, aby wyjechać i zwiedzić jakieś ciekawe miejsca. Nie tylko w długim urlopie, ale w weekend niektórzy potrafią zarzucić plecak na ramię i wyjechać w siną dal, aby poznać wspaniałe zakątki naszego kraju.

Co warto zwiedzić w Polsce? Jeżeli macie weekend i pochodzicie z dołu Polski, to zawsze możecie odwiedzić Kraków i poznać większe zabytki. Rynek Główny, Wawel, ul.Franciszkańską, gdzie św. Jan Paweł II zawsze spotykał się z młodzieżą. To również możliwość zawędrowania do dzielnicy żydowskiej – Kazimierz, gdzie do dzisiaj można spotkać mnóstwo śladów kultury żydowskiej. Jeżeli starczy Wam czasu, to koniecznie podjedźcie do Wadowic, które od Krakowa dzieli godzina drogi. Tam zjecie smakowite kremówki, o których zawsze wspominał nasz Wielki Polak.

Fajne miejsca w Polsce to również wspaniałe Tatry, jeżeli pozostajemy na dole Polski i Zakopane. Chyba o zimowej stolicy Polski wszyscy słyszeli. Pomimo tego, że jest to zimowa stolica, to przyjechać tutaj możecie przez cały rok i nigdy na nudę narzekać nie będziecie. Atrakcje, takie jak chociażby Gubałówka, Kasprowy Wierch, na które możecie sami się wspiąć na pewno Wam się spodobają. Do tego tutaj też jest kilka historycznych miejsc związanych z osobą Jana Pawła II. Do tego zawędrujcie na Krupówki, które są tutejszym centrum handlowym, gdzie górale oferują Wam najróżniejsze dobroci. No i oczywiście pojedźcie zobaczyć skocznie narciarskie, gdzie co roku w zimie odbywają się zawody w skokach narciarskich.

Może jednak teraz pojedźmy trochę bardziej w górę i zatrzymajmy się na weekend w Wielkopolsce, a mianowicie w Poznaniu. Porzućmy górskie szczyty na rzecz bardziej płaskich ulic, po których brykają słynne, poznańskie koziołki. Na pewno będzie wam bardzo miło, jeżeli będziecie mogli je zobaczyć na poznańskim ratuszu. Skoro Poznań, to również rogalowe muzeum oraz Nowe ZOO ze wspaniałymi zwierzętami. Dla relaksu możecie odwiedzić również Termy Maltańskie, gdzie będziecie mogli do woli szaleć w wodzie o każdej porze roku.

Pojedźmy jednak na weekend nad morze, do Trójmiasta. W Gdańsku, szczególnie latem czeka na Was mnóstwo atrakcji. W weekend możecie odwiedzić tutejszy jarmark Dominikański, gdzie zawsze coś się dzieje. Do tego możecie wpaść na mało zatłoczone plaże, odwiedzić wspaniałe placówki muzealne i dojechać do Gdyni, gdzie znajduje się wspaniałe Akwarium z najlepszymi okazami morskich ryb.