Warszawa – najciekawsze miejsca do odwiedzenia. Zabytki, ciekawe miejsca, restauracje, bary.

Krajobraz Warszawy
Warszawa – najciekawsze miejsca do odwiedzenia. Zabytki, ciekawe miejsca, restauracje, bary.
5 (100%) 1 vote

Warszawa kojarzy się nam nie tylko z historycznym miastem, wpisanym w kanony Polskiej historii, stolicą Poldki, lecz również z niezwykle ciekawym i interesującym miastem, godnym odwiedzenia i poznania. Wycieczka do Warszawy to też obowiązkowy element szkolnych wycieczek. To właśnie tu historycy i geografowie zdradzają najwięcej ciekawostek dotyczących tego pięknego miasta.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Przygotowując się do wyjazdu na zwiedzanie Warszawy, warto zapoznać się trochę z historią tego miasta oraz najważniejszymi elementami godnymi odwiedzenia. Obowiązkowym do zwiedzenia jest na pewno Zamek Królewski zaliczany do jednych z najważniejszych symboli stolicy.

Zamek Królewski w Warszawie mieści się na placu Zamkowym 4. Budynek, zamku został wzniesiony w stylu barokowo-klasycystycznym. Jego historia sięga XVI wieku. W trakcie II wojny światowej był wielokrotnie zniszczony i ograbiony i dopiero po 1945 roku, władze zdecydowały o odbudowie tego zabytku. Wszystkie prace zostały ukończone dopiero w latach 80. Aktualnie zamek pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.

Kolejnym ważnym punktem na mapie Warszawy są tzw. Łazienki Królewskie. Jest to nic innego jak zespół ogrodowo-pałacowy, powstały w XVIII wieku dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. Sama nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni. Cały teren Łazienek jest bogato zdobiony wolnostojącymi rzeźbami, odnajdziemy tam też 4 tematyczne ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Zwiedzając naszą stolicę nie możemy też pominąć Starego Miasta z warszawską Starówką na czele, Placu Zamkowym czy Kolumną Zygmunta. Dla najmłodszych nie lada atrakcją będzie zobaczenie pomnika warszawskiej syrenki. Z kolei osoby zainteresowane historią miasta, powinny odwiedzić Muzeum Historyczne lub Muzeum Narodowe.

Co zobaczyć w Warszawie w kolejnych punktach zwiedzania? Tu również należy wspomnieć o jednym z najważniejszych znaków rozpoznawczych Warszawy: Pałacu Kultury i Nauki, który powstał w 1955 roku, jako „dar narodu radzieckiego”. Jest to budynek niezwykle znany – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Godny odwiedzenia jest też Pałac w Wilanowie, nazywany perłą polskiej architektury pałacowej. Będąc przy pałacach, nie sposób zapomnieć i o Belwederze- pałacu w Łazienkach Królewskich, wybudowanym w stylu klasycystycznym.

Dla tych, którzy lubią się solidnie przygotować do odwiedzenia nowych miejsc, polecane jest skorzystanie z pomocy Internetu. Wyszukiwanie fraz typu: „co warto zobaczyć w Warszawie” lub „co zobaczyć w Warszawie”, przekieruje nas na wiele interesujących stron, które oferują nawet dokładne plany zwiedzania najważniejszych obiektów historycznych.